مشاوره تبلیغاتی امروز : ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ 02126421533 info [at] amoozeshgaha.com

مرجع برترین آموزشگاه ها و عرضه کنندگان تجهیزات و خدمات آموزشی کشور

بانک آموزشگاه های ایران

راهنمای جامع آموزشگاه های کشور

آموزشگاه آشپزی و صنایع غذایی پیمونه

 • آموزشگاه آشپزی و صنایع غذایی پیمونه - 1
 • آموزشگاه آشپزی و صنایع غذایی پیمونه - 2
 • آموزشگاه آشپزی و صنایع غذایی پیمونه - 3
 • آموزشگاه آشپزی و صنایع غذایی پیمونه - 4
 • آموزشگاه آشپزی و صنایع غذایی پیمونه - 5
 • آموزشگاه آشپزی و صنایع غذایی پیمونه - 6

آموزشگاه آشپزی و صنایع غذایی پیمونه

 •   email
 • email
 •    اصفهان اصفهان
 • http://academy.peymooneh.com
 • فرهنگ و هنر آشپزی و شیرینی پزی
 • 705 بازدید
 • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۵/۰۸/۱۷
 • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
 • اصفهان، خیابان مشتاق اول، خیابان ابوالحسن اصفهانی، مقابل شهدای خواجو

آموزشگاه صنایع غذائی " پیمونه "  با استعانت از یزدان پاک  فعالیت خود را  با نگرشی متفاوت به رشته های صنایع غذایی به ویژه هنر آشپزی زیر نظر "سازمان آموزش فنی وحرفه ای" در استان اصفهان ویژه برادران و خواهران آغاز نموده  است.
این آموزشگاه با بهره گیری از تجربیات  اساتید مجرب و سر آشپز های حرفه ای  داخلی وخارجی  در نظر دارد با گرایش حرفه ای به آشپزی و صنایع غذائی فعالیت خود را ادامه دهد.
آموزشگاه صنایع غذائی " پیمونه " اولین آموزشگاه تمام صنعتی در استان اصفهان می باشد که با بهره گیری از تجهیزات مدرن و تکیه بر دانش  روز دنیا قصد دارد تحولی در سیستم آموزش آشپزی کشور ایجاد نماید.
 موسسان " آموزشگاه پیمونه " با بهره مندی از تجربیات حرفه ای 10 ساله در امر آموزش ،  تجهیز و راه اندازی انواع رستوران و آشپزخانه های صنعتی در کشور این مرکز را بنا نهاده اند تا بتوانند خدمتی شایان به صنعت غذا در کشور  ارائه نمایند.
در سال 1388 مدیران و مدرسان این آموزشگاه برای ورود به بخش آموزش صنعتی آشپزی؛ مرکز آقایان را برای اولین بار در استان اصفهان با نام آموزشگاه ماه تاسیس نمودند. این مرکز تحت نظارت و حمایت سازمان فنی و حرفه ای کشور با بهره گیری از کادری مجرب توانست پس از مدتی کوتاه به هدف گذاری های بلند مدت خود نایل گردد. برگزاری انواع دوره های آشپزی، شیرینی پزی، نان، قصابی با تکیه بر استاندارد های فنی و حرفه ای و ارائه مدرک بین المللی به بیش 1000 هنرجو و علاقه مند توانست گامی بلند برای نیل به اهداف این مجموعه باشد. در سال 1392 مدیران و تمامی کادر مجرب آموزشگاه ماه با تاسیس آموزشگاه پیمونه وارد مرحله جدیدی از خدمت رسانی به علاقه مندان آشپزی و صاحبان سرمایه و بنگاه های اقتصادی گردیدند. آموزشگاه تازه تاسیس پیمونه دوره های گذشته را این بار ویژه برادران و خواهران در محیطی کاملا حرفه ای و با بهره مندی از تجربیات گذشته به صورت گسترده تر پیگیری نموده و با ایجاد بستری مناسب علاقه مندان به این هنر- صنعت را برای نیل به اهداف خود یاری می نماید.
 با توجه به انحصاری بودن و تخصصی بودن خدمات این مجموعه شرکت ها و رستوران های کوچک و بزرگی برای آموزش، راه اندازی و بهبود کیفیت به این مجموعه مراجعه کردند و به لطف پروردگار توانستند از این آزمون نیز سربلند خارج گردد.
شرکت های دولتی و خصوصی که به اهمیت آموزش و بهبود کیفیت اشراف کامل داشته و دارند با آگاهی به این مقوله مهم و تعیین کننده شروع به همکاری با تیم موسس آموزشگاه پیمونه نمودند. برای نمونه می توان به یکی از موفق ترین پروژه ها در زمینه آموزش اشاره کرد. این پروژه که در سال 1389 کلید خورد مربوط به شرکت ملی نفت و گاز گچساران بود که به درخواست مدیران این شرکت مدرسان و تیم این آموزشگاه مامور گردیدند که تمامی آشپز ها و سر آشپز های 12 کمپ و 2 مهمانسرای این شرکت را به طور کامل آموزش داده و مورد ارزشیابی قرار دهند. در این مجموعه حدود 300 آشپز و سر آشپز آموزش داده شد و به گزارش مدیران شرکت نفت و گاز گچساران این پروژه 80 درصد موفق بوده و مورد تایید مدیران ارشد قرار گرفت.
در ادامه مسیر حرکت و پس از راه اندازی آموزشگاه تمام صنعتی پیمونه مدیران و کادر این آموزشگاه قصد دارد برای ارتقای کیفیت و سطح تغذیه در کشور تجربیات خود را در اختیار سایر ارگان ها و نهادهای دولتی وخصوصی قرار دهد.
شرکت ها و نهاد های خصوصی و دولتی با توجه به هزینه ها و زحماتی که برای تغذیه کارمندان و کادر خود متحمل می شوند در پاره ای از اوقات متوجه وجود نقصان و مشکلاتی عدیده در روند آماده سازی، تهیه و طبخ و توزیع غذا در سیستم خود می شوند. این مشکلات معمولا به صورت اعتراضات کادر نمود پیدا می کند. مدیران ارشد به دلیل عدم تخصص در زمینه غذا نمی توانند ریشه این مشکلات را پیدا کرده  و آن ها را مرتفع نمایند.
عدم رفع این معایب در بلند مدت می تواند باعث ایجاد مشکلاتی جبران ناپذیر برای سازمان گردد. یک مدیر موفق نیازمند مشاورانی کار بلد است. بر طبق تعریف "مشاور به جای مدیر فکر می کند نه برای مدیر". مدیری خبره، باهوش و کاربلد می داند که نمی تواند در همه زمینه موفق باشد زیرا نه در تمام زمینه ها علم و آگاهی دارد و نه زمان رسیدگی به تمام آن ها را، پس با بهره گیری از متخصصین کار بلد و مدیریت بر آن ها تمامی جنبه های کار خود را را به بهترین نحو انجام داده و در آخر به عنوان مدیر مجموعه و حلقه ارتباطی مشاوران، سربلند و موفق مجموعه ای کامل و بی نقص را به عنوان الگویی موفق معرفی می نماید.
آموزشگاه پیمونه با توجه به سوابق و رزومه عنوان شده با افتخار خود را به عنوان مشاوری کاربلد و دلسوز در عرصه صنایع غذایی طی سالیان گذشته معرفی کرده است و اعلام آمادگی می دارد که در تمام زمینه های مرتبط با صنایع غذایی آماده ارائه مشاوره به شرکت ها و کارخانجات خصوصی و دولتی می باشد.

زمینه های آموزشی و مشاوره:

آموزشگاه پیمونه زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اقدام به آموزش استاندارد های تعریف شده این سازمان می نماید. استاندارد های برتر سازمان فنی و حرفه ای عبارتند از آشپزی درجه 1 ، آشپز درجه درجه 2 ، آشپز غذا های فوری، آشپزی پایه، کیک ساز وترساز، کافی شاپ، کباب زن و تخته کار و آشپزی سنتی که هر کدام از این موارد حاوی منویی مفصل و مدرکی مجزا می باشد. مدارک فنی و حرفه ای دارای تائیدیه وزارت علوم بوده و جهت ترجمه و ارائه به مراجع بین المللی معتبر می باشد. هر کدام از این مدارک با میانگین 200 ساعت زمان آموزشی حدود 2 تا 4 ماه به طول انجامیده و پس از آن با برگزاری آزمون کتبی و عملی مدارک مهارتی فنی و حرفه ای به نام فرد صادر خواهد شد. فردی که دارای مدارک آشپزی پایه، آشپزی درجه 1 ، آشپزی درجه 2، کباب زن و تخته کار باشد معادل یک سر آشپز ایرانی دوره دیده و آمادگی دارد. و همچنین فرد با دریافت مدارک آشپزی پایه، آشپزی ملل، کیک ساز تر ساز، معادل یک سرآشپز فرنگی دوره دیده و آمادگی دارد.
آشپزی پایه سرفصلی است که برای اولین بار توسط آموزشگاه پیمونه معرفی و ویرایش گردیده است. همان طور که از نام این سرفصل مشخص است اصول اولیه و البته بسیار کلیدی آشپزی در این دوره لحاظ شده است. در این دوره یک آشپز از ابتدایی ترین مسایل بهداشتی تا رعایت و اجرای اصول HACCP آموزش داده می شود. کلیه اصول و ممیزی های HACCP   و ISO22000  توسط متخصصین این امر توضیح داده شده و فرد را برای دریافت این  CERTIFICATE  آماده می نمایند.
یکی دیگر از مطالب مهم این دوره امنیت است که متاسفانه یک امر فراموش شده در آشپزخانه های صنعتی در ایران است. از مطالب دیگر می توان به شیمی مواد غذایی و خواص مواد و هرم غذایی اشاره کرد که دانستن این موارد برای یک آشپز که به نوعی وظیفه یک پزشک را در قبال سلامت جامعه دارد لازم و ضرورری است. از موارد دیگر می توان به آشنایی با انواع آشپز ها در هتل، انواع منو، تجهیزات، معماری آشپزخانه و سالن غذا خوری، ارتباط با مشتری، ادویه ها و خواص آن و استاک ها و سس های مادر اشاره کرد.
آشپزی درجه 2 و سنتی بیشتر با تکیه بر غذاهای ایرانی آغازیست برای آموزش یک سر آشپز ایرانی؛ فردی که بتواند در آینده وظیفه پخت و تهیه کلیه منوی غذای ایرانی را بر عهده بگیرد. این دوره با آشپزی درجه 1 تکمیل می گردد. در آشپزی درجه 1 افراد می آموزند که چطور غذا های مجلسی تر ایرانی را تهیه نمایند و به آرامی با اصول آشپزی فرنگی و تهیه و پخت شیرینی و دسر نیز آشنا می گردند. در ادامه آموزش شیرینی و دسر دو مدرک کیک ساز تر ساز و دسر بین الملل توسط سازمان فنی و حرفه ای ارائه می گردد که این دو مدرک مکمل یکدیگر بوده و فرد با آموزش و دریافت این دو می تواند به عنوان یک قناد وارد بازار کار حرفه ای گردد. دو مدرک کافی شاپ و غذا های فوری نیز برای افرادی که قصد راه اندازی این دو مرکز را دارند ارائه شده و آموزش داده می شود. آشپزی ایرانی بدون آموزش انواع کباب ایرانی تکمیل نخواهد شد. در دوره کباب زن و تخته کارافراد آموزش های لازم را برای تهیه و برش و مزه دار کردن انواع کباب دیده و آماده کار می شوند. دوره قصابی که یکی از افتخارات کادر آموزشی پیمونه می باشد یکی از پر طرفدار ترین و مفید ترین دوره های فنی و حرفه ای می باشد. این دوره که اولین بار در توسط متخصصان ما کلید خورده است با تکیه بر آموزش قصابی به صورت تئوری و عملی بستری مناسب برای مهاجرت کاری را برای هنرجویان فراهم نموده است.

توضیحات بالا نگاهی اجمالی بود به مهمترین و پرکاربردترین دوره ها و مدارک فنی و حرفه ای که تماما درآموزشگاه پیمونه توسط اساتید مجرب و خبره آموزش داده می شود. اساتیدی که با تکیه بر آموزش های داخلی و خارجی و البته همگی با تجربه کار در بهترین هتل ها و رستوران های کشور کنار هم جمع شده اند تا با افتخار ادعای بهترین بودن را یدک کشند.
مشاوران و کارشناسان آشپزی در آموزشگاه پیمونه با توجه به نیاز و پتانسیل هر رستوران و یا هر سازمان و ارگان دولتی و خصوصی به ارئه منو و هم فکری با کارفرما پرداخته و پس از نهایی شدن از متخصصین هر حرفه و گرایش آشپزی در منوی مورد نظر استفاده کرده و شروع به آموزش پرسنل و کادر آشپزخانه می نمایند. پس از این مرحله و اتمام آموزش به گونه ای که تمام افراد تحت آموزش بتوانند تک تک موارد منو را به بهترین نحو تهیه نمایند و البته با تائید کارفرما آموزشگاه اقدام به عقد قرارداد جهت راه اندازی مجموعه غذایی مورد نظر کارفرما می نماید و این قرارداد بدین معنی است که کارشناسان آموزشگاه از ابتدای راه انتخاب مکان، خرید تجهیزات و وسایل، طراحی و دکوراسیون، طراحی منو، جاگزاری تجهیزات، خرید مواد اولیه، انبارداری و تبلیغات تا زمان طبخ و ارائه غذا به مشتری در محل مورد نظر در کنار کارفرما به عنوان مشاور بوده و پیشنهادات و راه کارهای درست را در اختیار او قرار خواهند داد. در مرحله بعد با عقد قراردادی جدید آموزشگاه پیمونه وظیفه پشتیبانی از کارفرما را بر عهده خواهد گرفت. در این مرحله که به صورت نظارتی  می باشد کارشناسان آموزشگاه به صورت تصادفی بر تداوم کیفیت و اجرای درست مراحل تولید غذا نظارت داشته و مشکلات را گوشزد و رفع می نمایند تا کارفرما با ارائه سرویسی مداوم و با کیفیت بتواند برداشتی دائم از بنگاه اقتصادی خود داشته باشد.

خلاصه ای از خدمات آموزشگاه پیمونه:

- برگزاری دوره های آشپزی زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تحت استاندارد های سازمان و ارائه دیپلم مهارتی بین المللی.
- برگزاری دوره بهداشت و امنیت آشپزخانه های صنعتی (iso22000- HACCP)
- برگزاری دوره های تک جلسه انواع غذا های ایرانی و فرنگی با تکیه بر اخرین متد آشپزی دنیا و ارائه گواهینامه با مهر رسمی آموزشگاه.
- معرفی هنرجویان ممتاز به بازار کار با توجه با قانون " استاد - شاگردی " مصوب سازمان فنی و حرفه ای کشور و ارائه مدرک رسمی از این سازمان.
- مشاوره و پیشبرد فروش جهت رستوران ها  و بنگاه های اقتصادی مشغول به کار و صاحبان سرمایه.
- ارائه منو و آموزش نیرو ها و کادر در محل رستوران.
- راه اندازی انواع رستوران  و مشاوره جهت خرید تجهیزات و مواد اولیه و همچنین انبار داری و جاگزاری تجهیزات.
- فرمولاسیون  و معرفی محصول جدید با توجه به ذائقه بازار هدف برای کارخانجات تولید مواد غذائی.