مشاوره تبلیغاتی رایگان امروز : ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ 02166538513 info [at] amoozeshgaha.com

مرجع برترین آموزشگاه ها و عرضه کنندگان تجهیزات و خدمات آموزشی کشور

مرجع برترین آموزشگاه های ایران

راهنمای جامع بهترین آموزشگاه های کشور

دانشگاه صنعتی شریف

 • دانشگاه صنعتی شریف - 1
 • دانشگاه صنعتی شریف - 2
 • دانشگاه صنعتی شریف - 3
 • دانشگاه صنعتی شریف - 4

دانشگاه صنعتی شریف

 •   email
 • email
 •    تهران تهران
 • www.sharif.ir
 • آموزش عالی دانشگاه دولتی
 • 2110 بازدید
 • تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۰۷/۲۹
 • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
 • تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب الهی، بلوار تیموری غربی، بعد از ایستگاه متروی شریف، میدان تیموری. صندوق پستی: 11365/8639

دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۴۴ با هدف تربیت و تامین بخشی از نیروهای متخصص مورد نیاز کشور، در سطوح بالای علمی تاسیس گردید. این دانشگاه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌ های ایران و جهان دانشگاهی جوان و در حال رشد است. خوشبختانه در طول دوران فعالیت خود توانسته است به صورت یک موسسه علمی پیشرو در صنعت، فناوری‌ های روز و علوم کاربردی در عرصه علم، منطقه‌ ای و جهانی مطرح و جایگاه ارزشمندی پیدا کند و به عنوان مرکزی برای تبدیل رویا های نسل‌ های ایرانی به واقعیت‌ های امروزی همواره مورد تحسین و شگفتی جامعه باشد. هدف این دانشگاه، فراهم نمودن محیطی علمی و پویا برای کسانی است که در راستای کسب علم و دانش تلاش می‌ نمایند، و پایگاه و نقطه اتکاء و اعتماد آنانی است که واقعیات و حقایق علمی را درک کرده، برای نشان دادن آن به دیگران کوشش می‌ کنند.

دانشگاه صنعتی شریف دیدگاه خویش را در خلق، انتشار و کاربرد دانش در یک محیط یادگیری کاملا پویا جستجو می‌ کند. این دیدگاه سبب ارتقای کیفی آموزش، پژوهش، و ارائه خدمات به جامعه و حل مسائل آن در حد توان شده است. بطوری که با بیش از ۴۸ سال تجربه مفتخر است که با یاری خداوند بزرگ و تلاش استادان کارآمد و مجرب، محققین برجسته، کارشناسان و کارمندان سخت‌کوش و همچنین بهره‌ گیری از امکانات کمک‌ آموزشی و آزمایشگاه‌ های مجهز توانسته است دانشجویان مستعد خویش را در سطح کارآمد ترین نیرو های علمی و فنی کشور به جامعه ارائه نماید.

دانش‌آموختگان این دانشگاه همواره در ردیف قوی‌ ترین مهندسین و بالاترین مدیریت‌های علمی، فنی و اجرایی کشور بوده و به علاوه در آزمون‌ های متمرکز ورودی کارشناسی ارشد از نظر میانگین نمرات و درصد قبولی از کارشناسی به کارشناسی‌ ارشد در اکثر رشته‌ های فنی، مهندسی و علوم پایه بالاترین مقام را در بین دانشگاه‌ های کشور داشته‌ اند. همچنین آن هایی که به قصد ادامه تحصیل راهی خارج از کشور شده‌ اند نیز به خوبی در سطح بین‌ المللی درخشیده‌ اند و پس از کسب موفقیت‌ های بالای علمی منشاء خدمات ارزنده‌ ای گردیده‌ اند.

دانشگاه صنعتی شریف دارای ۴۸۴ عضو هیأت علمی است. از این تعداد ۱۸۱ نفر (۳۷.۴%) در مرتبه استاد تمام، ۱۰۵ نفر (۲۱.۷%) در مرتبه دانشیار، ۱۷۶ نفر در مرتبه استادیار (۳۶.۴%) و ۲۲ نفر به عنوان مربی (۴.۵%)، اعضای هیأت علمی را تشکیل می دهند. طی پنج سال گذشته بیش از ۹۰ درصد از پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی کنکور سراسری دانشگاه‌ ها با رتبه‌ های بین ۱ تا ۱۰۰ و بیش از ۵۰ درصد پذیرفته شدگان با رتبه‌ های بین ۱ تا ۵۰۰، دانشگاه صنعتی شریف را برای ادامه تحصیل خود برگزیده‌ اند. برگزاری مسابقات جهانی برنامه نویسی دانشجویی ACM، مسابقات Robocup، مسابقات خودرو های هیبریدی و مسابقات ملی شناور های هوشمند، مسابقات رباتیک و ده‌ ها برنامه متنوع و جذاب از فعالیت های عمده علمی دانشجویی این دانشگاه است. با انجام سالانه ده‌ ها میلیارد تومان قرارداد ارتباط با صنعت و ثبت بیش از ۲۰۰۰ مقاله ISI در دو سال گذشته، به عنوان پیشگام دانشگاه‌ های کشور در انجام پژوهش‌ های کاربردی بوده و تلاش دارد تا چرخه آموزش تا صنعت را به نحو احسن عملیاتی سازد.