آیا روش های آموزش هنر مفید و موثر هستند؟

بهبود روش های آموزش هنر

آیا روش های آموزش هنر مفید و موثر هستند؟

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر توجه و برنامه ریزی فرآیندهای آموزشی هنر گفت: آموزش هنر به تصحیح و ارتقای برخی روش‌ها نیاز دارد.

 

لزوم تصحیح و ارتقای روش های آموزش هنر
لزوم بهبود روش های آموزش هنر

 

به گزارش آموزشگاها به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی در گردهمایی کارشناسان آموزش ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها که روز سه شنبه ۲۹ خردادماه برگزار شد، درباره بهبود روش های آموزش هنر گفت: آموزش هنر به تصحیح و ارتقای برخی روش ها نیاز دارد و لازم است آموزش هنر به صورت یک فرآیند و در ارتباط با مشخصه ها و مراحل و بخش های آن مورد توجه قرار گیرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود: دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی – هنری با برنامه ریزی و اهتمام جدی در این دوره، موضوع آموزش هنر را دنبال می کند. آزمون های مهارتی هنر که توسط این دفتر برگزار می شود؛ در سال جاری تقویمِ برگزاری منظمی دارد و انسجام، نظم، کیفیت و پاسخگویی به سوالات مخاطبان و انتقادها در دوره های آموزشی هنر که ۱۵ تیرماه برگزار می شود، مورد توجه قرار گرفته است. همچنین در ارتباط بیشتر و هماهنگ تر با مسئولان استان ها، به مسایل آموزش هنر، رسیدگی دقیق تری می شود.

حسینی همچنین در این گردهمایی گفت: نظام سنتی که در گذشته در کشور مرسوم بود اکنون تغییر کرده و نظام آموزشی فعلی، جایگزین آن شد که بعضی از مفاهیم آموزش هنر در ساختار جدید، قرار گرفت اما برخی از آن ها دقیق و جامع انتقال پیدا نکرده است. بنابراین بهبود روش های آموزش هنر ضروری است.

محمد اللهیاری فومنی، مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی هنری نیز در این گردهمایی، ضمن اشاره به تفاوت های برگزاری آزمون هنر در این دوره نسبت به دوره های قبل، گفت: برای برگزاری و سیاستگذاری آزمون های هنر، کمیته راهبردی تشکیل شد و با حمایت جدی، برای آن برنامه ریزی شد. در این دوره برای نخستین بار برای پذیرفته شدگان آزمون های مهارتی، گواهینامه الکترونیکی صادر می شود که به تسریع و تصحیح روند استعلام و اعتبار مدارک، کمک زیادی می کند. همچنین تقویم آزمون های بعدی در سال بعدی، مشخص و اعلام شده است که تلاش می کنیم بخش علمی آزمون را در دوره های بعد تقویت کنیم.

 

ضرورت تصحیح و ارتقای روش های آموزش هنر
ضرورت تصحیح و ارتقای روش های آموزش هنر

 

اللهیاری فومنی در ادامه و با تاکید بر نقش ادارات کل و مسئولان آموزشی در روند برگزاری آزمون گفت: گردهمایی کارشناسان آموزش هنر، بعد از چند سال برگزار شده است و نگاه و برنامه ما در آینده، تفویض امور به خود استان هاست.

گردهمایی کارشناسان آموزش ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها به منظور برنامه ریزی و هماهنگی دومین آزمون جامع و بیست و پنجمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی سراسر کشور در تهران برگزار شد.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *