به گزارش آموزشگاها به نقل از خبرگزاری پانا، سرپرست دانشگاه فرهنگیان از افزایش 25 درصدی بودجه دانشگاه فرهنگیان در سال 1397 خبر داد و گفت در حال رایزنی برای تخصیص صد درصدی بودجه‌ی امسال است.

حسین خنیفر با اشاره به اولویت‌های دانشگاه فرهنگیان در سال 97 اظهار کرد: برنامه‌های در نظر گرفته شده در دانشگاه متناسب با اهداف وزارت آموزش و پرورش است که در دانشگاه آمادگی اجرای برنامه‌های این وزارت‌خانه را داریم.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که امسال دنبال می‌کنیم برنامه‌ریزی برای فارغ‌التحصیل کردن دانشجویان ترم آخر و ورود آن‌ها به کلاس‌های درس از مهرماه امسال است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: تکمیل دوره آموزشی مهارت‌آموزان ماده 28 و آماده‌سازی این گروه برای حضور در حرفه معلمی از سال تحصیلی جدید از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار دانشگاه فرهنگیان محسوب می‌شود.

آقای خنیفر با اشاره به اینکه دانشگاه آمادگی جذب 25 هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید را دارد تصریح کرد: این جذب منوط به تخصیص ردیف استخدامی است که آموزش و پرورش برای اخذ آن باید اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه 64 پردیس و 34 مرکز دانشگاهی دانشگاه فرهنگیان امکان تحصیل دانشجو معلمان را فراهم می‌کند گفت: درنظر داریم که دوره‌های کارورزی و آموزشی را با کیفیت بیشتری برای دانشجو معلمان برگزار کنیم و تحولاتی در این زمینه داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره بودجه این دانشگاه یادآور شد: سال 96 تخصیص صد درصدی اعتبارات را داشتیم و امسال هم 25 درصد به بودجه سال گذشته اضافه می‌شود و در حال رایزنی برای تخصیص صددرصدی این بودجه هستیم.