معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم بر ضرورت توجه به مسئولیت‌های اجتماعی دانشجویان در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در کنار توجه به مباحث فنی و مهارتی توجه به موضوع مسئولیت‌های اجتماعی دانشجویان را نیز مورد توجه قرار دهد.

به گزارش آموزشگاها به نقل از ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در اجلاس روسای آموزشکده‌ها و دانشکده‌های سراسر کشور فعالیتهای دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای را مهم ارزیابی کرد و افزود: بی‌تردید وقتی به سبقه آموزش‌های مهارتی کشور رجوع می‌کنیم، دانشگاه فنی و حرفه‌ای آنچنان که از نام آن بر می‌آید، با یک فعالیت سه گانه علم، تکنولوژی و فناوری توانسته است به صورت جامع سهمی بزرگ ایفا کند و به خوبی شاهدیم که تلاش این مجموعه کارآمد کشور، به رشد علم و تکنولوژی موقوف شده است.

به تعبیری بهتر می‌توان گفت دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای سهم مهمی در ارتباط صنعت و دانشگاه دارد.

وی با بیان این‌که توجه به فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی مهارت‌آموزان این دانشگاه امری مهم است، یادآور شد: چرا که ذهن فنی و عقلانیت فنی دانشجوی این دانشگاه را وقتی می‌توان به خوبی پرورش داد که به میدان عمل و فعالیت‌های اجتماعی نزدیکتر شود.

دکتر غفاری در ادامه جامعه مدون را جامعه‌ای به دور از نگاه صرف به آموزش‌های عالی دانست و تصریح کرد: باز شدن بستری مناسب برای رونق بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی را در عرصه فن و مهارت دست کم نگیرید، چون همین دانش حرفه‌ای می‌تواند بخشی از هویت ما را معرفی کند و به دنیا بشناساند.

معاون فرهنگی وزیر علوم تاکید کرد: عناصر فرهنگی را جدی بگیرید و در کنار اهتمام به حوزه فنی اهتمام به حوزه اجتماعی و فرهنگی دانشجویان را در نظر داشته باشید. ما خود را در کنار شما می‌بینیم و امیدواریم بتوانیم با تعامل بیشتر با نسل مهارت طلب و افزایش روحیه حرفه‌ای، در بالا بردن روحیه اجتماعی آنان با توجه به ارزش‌های غنی ایرانی اسلامی خود دقت کافی را داشته باشیم.