دولینگو؛ روشی فوق العاده برای یادگیری یک زبان جدید به صورت رایگان است و این در حالی است که شما به ترجمه ی صفحات وب نیز کمک شایانی می کنید. درس های تعاملی ارائه شده، اصول و مبانی زبان جدید را به شما می آموزند و با تخصیص امتیاز حین یادگیری، انگیزه تان افزایش می یابد. دولینگو با استفاده از تمارین زمان بندی شده به همراه صدا و تصاویر به شما کمک می کند تا زبان جدیدی را که انتخاب کرده اید به خوبی و آسانی فرا گیرید. در حال حاضر زبان های اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی و انگلیسی ارائه شده است. زبان های پرتغالی، ایتالیایی و زبان چینی نیز در آینده اضافه خواهند شد.

این برنامه؛ به عنوان یک پروژه از سال ها پیش به منظور تبدیل ترجمه ی زبان به آموزش زبان، شروع شد. دولینگو علاوه بر این که به افراد کمک می کند تا یک زبان جدید یاد بگیرند، مشارکت آن ها را برای ترجمه ی کل اینترنت جلب می نماید. از اعضای عادی و تازه کار ها خواسته می شود تا وب سایت ها و اسناد آنلاینی را ترجمه کنند که حاوی کلمات عمومی تر و جملات ساده تری می باشند در حالی که کاربران پیشرفته و مسلط به زبان، جملات پیچیده و تکالیف مشکل تری را برای ترجمه دریافت می کنند.

هنگامی که شما ثبت نام کنید، یادگیری را با برخی از درس های پایه آغاز می کنید سپس با دروس بیشتری که به شکل ساختار درختی ارائه شده اند فرآیند یادگیری را دنبال می کنید. امتیاز کسب کنید و پیشرفت روزانه خود را ملاحظه کنید. شما می توانید برای به اشتراک گذاری پیشرفت خود با دیگران به فیسبوک متصل شده و برای دوستانتان به زبان جدیدی که می آموزید مطلبی ارسال کنید و از دیگر زبان آموزان سوال بپرسید. همچنین با دریافت ایمیل های یادآوری روزانه از مسیر یادگیری منحرف نخواهید شد.

وب سایت دولینگو دارای اپلیکیشن های اندروید و iOS  نیز می باشد که همین امر بر جذابیت استفاده از این ابزار افزوده است. با استفاده از اپلیکیشن دولینگو می توانید در هر زمان و هر مکانی به یادگیری زبان بپردازید. اپلیکیشن های تلفن همراه با نسخه مبتنی بر وب همگام سازی شده اند و شما می توانید به راحتی به پروفایل خود دسترسی داشته باشید و تمارین را از همان جایی که رها کردید، ادامه دهید. اپلیکیشن های رایگان دولینگو، آموزش زبان را در سطح دوره های دانشگاهی ارائه می دهند به طوری که حدود 34 ساعت استفاده از این برنامه معادل 11 هفته تحصیل در کالج می باشد.

دولینگو در حال حاضر برای عموم آزاد است بنابر این اگر شما می خواهید به ترجمه ی وب و یادگیری یک زبان جدید به طور همزمان بپردازید، فرصت را از دست ندهید و همین امروز به وب سایت دولینگو مراجعه کنید.

هدیه ویژه: فایل‌هیپو (FileHippo) وب‌ گاهی اینترنتی برای دانلود رایگان ‌افزار ها و همچنین اشتراک ‌افزار هایی در زمینه‌ های گوناگون می‌ باشد. این وب ‌گاه در عین حال برنامه کوچکی به نام چک کننده به ‌روز بودن فایل‌ هیپو(FileHippo UpdateChecker) ارائه می‌ دهد که با اسکن ‌نمودن کامپیوتر کاربر و مقایسه ی نگارش برنامه‌ های نصب‌ شده با آخرین نگارش موجود از همان برنامه در وب‌ گاه فایل‌ هیپو، فهرستی از برنامه ‌های قابل ارتقا به نگارش بالاتر را برای کاربر نمایش می‌ دهد که می‌ تواند از این وب ‌گاه دانلود و نصب نماید.