رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال در تاریخ ۲۰ الی ۲۶ آبان ماه در مصلی تهران خبر داد.

​ به گزارش «آموزشگاها» به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل مرکز فناری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، سید مرتضی موسویان با بیان این مطلب افزود: این نمایشگاه با هدف آشنایی هرچه بیشتر فعالان حوزه دیجیتال و شرکت‌ های فعال با فعالیت های صورت گرفته در حوزه رسانه های دیجیتال برگزار می شود.

وی با اشاره به همزمانی برگزاری این نمایشگاه با هفته کتاب تاکید کرد: در چند سال گذشته نقش و اهمیت رسانه های دیجیتال در میان مردم بیش از پیش شده است و این رسانه ها در کنار رسانه های مکتوب وظیفه اطلاع رسانی صحیح و سریع به مردم را بر عهده دارند و به همین دلیل تقویت این رسانه ها و آشنا نمودن بیشتر مردم با آن ها ضرورتی انکار ناپذیر است که این مهم یکی از اهداف نمایشگاه می باشد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: از دیگر بخش‌ های جنبی این نمایشگاه برگزاری کارگاه های ویژه برای فعالان این بخش و همچنین نشست های تخصصی در مورد بخش های مختلف نمایشگاه است.

موسویان تصریح کرد: دو ماراتن تولید محتوا در بخش کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) با حضور فعالان این بخش نیز از دیگر برنامه‌ های یازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال می باشد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال گفت: این جشنواره هم اکنون با ارسال آثار از سوی شرکت کنندگان در حال برگزاری است که از برگزیدگان آن در آیین اختتامیه جشنواره در تالار وحدت با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر خواهد شد.

شایان ذکر است این نمایشگاه در ٩ بخش  پایگاه های اینترنتی، نرم افزارهای تلفن همراه، نشر دیجیتال، دانش دیجیتال، خانواده و سبک زندگی دیجیتال، بازی و هنرهای دیجیتال، شبکه های اجتماعی، کسب و کارهای نوپا (استارتاپها) و از ساعت ١٠ صبح تا ٢٠ پذیرای بازدیدکنندگان است.