رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: ­از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 57 میلیارد تومان از طرف صندوق رفاه دانشجویان برای بهبود فضای خوابگاهی دانشگاه‌ها تخصیص داده شده است.

به گزارش «آموزشگاها» به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان در آئین افتتاح خوابگاه مدرن و چند منظوره دانشگاه الزهرا با بیان اینکه ­از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 57 میلیارد تومان از طرف صندوق رفاه دانشجویان برای بهبود فضای خوابگاهی تخصیص داده شده است، گفت: در برنامه پنجم ساخت خوابگاه ممنوع بود و متأسفانه 400 هزار مترمربع کمبود خوابگاهی ایجاد شد که خوشبختانه با کمک دولت و مجلس توانستیم در برنامه ششم با هم افزایی صندوق رفاه دانشجویی و سازمان برنامه و بودجه، اعتبار مناسبی در بودجه سال 96 تخصیص دهیم.

وی با بیان اینکه این بودجه در اختیار صندوق رفاه قرار گرفته است، افزود: ساز و کار بودجه تخصیصی از طریق هیأت امنا به تصویب رسید و هم اکنون در طول برنامه ششم آمادگی داریم که 200 خوابگاه از سوی بخش خصوصی و خیران ساخته شود و کل تسهیلاتی که از بانک دریافت می کند سود بانکی را صندوق رفاه تا 100 درصد پرداخت کند، همچنین پرداخت اقساط تسهیلات بانک از محل دریافت اجاره از دانشجویان انجام شود که پس پایان اقساط دانشگاه صاحب یک خوابگاه خوب می شود.

یزدان مهر با اشاره به اینکه خوابگاه گلستان ششم دانشگاه الزهرا یکی از خوابگاه های مدرن چند منظوره است که استاد سرا و محل اسکان دانشجویان خارجی دارد، گفت: در سال 94 خوابگاه ها رتبه بندی و اجاره بها تعدیل شد و با برنامه ریزی خوابگاه ها به سطوح بالاتر ارتقاء می یابد تا شاهد بهبود فضای خوابگاهی نباشیم.

مشاور وزیر علوم افزود: در سال 94 حدود 65 خوابگاه وضع اورژانسی داشت که در آستانه تعطیلی بود و خوشبختانه با تأمین اعتبار از محل درآمد اختصاصی صندوق توانستیم  خوابگاه رتبه 5 را به سطوح بالاتر ارتقاء دهیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: تابستان امسال از همه دانشگاه ها بازدید کردیم و با تأمین اعتبار لازم، 503 خوابگاه سطوح 2، 3 و 4 را بازسازی، بهسازی و زیباسازی کردیم که سطح این خوابگاه ها ارتقا یافت.