چه کسانی از شبکه وای فای شما استفاده می کنند؟

چه کسانی از شبکه وای فای من استفاده می کنند؟

چه کسانی از شبکه وای فای شما استفاده می کنند؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه
۰
(۰)

شاید همیشه این سوال در ذهن شما باشد که آیا راهی وجود دارد که متوجه شویم کسی از شبکه وای‌ فای ما استفاده می‌کند یا خیر. همچنین پیش آمده است که در مورد میزان مصرف ترافیک مصرفی اینترنت خود مطمئن نباشیم، یعنی ترافیک مصرفی اینترنت، بیش‌تر از مصرف ماست، در این صورت ممکن است بدون اطلاع شما کسی در حال استفاده از اینترنت شما باشد. ما در این مطلب آموزشی به شما برنامه‌ای را معرفی می‌کنیم که می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که چه کسانی از شبکه وای‌فای شما استفاده می‌کنند. پس در ادامه مطلب با آموزشگاها همراه باشید.

روش استفاده از نرم افزار رایگان who is on my wifi
روش کار با نرم افزار رایگان who is on my wifi

در گام نخست به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما برای مودم خود یک پسورد قوی تعریف کنید چرا که با تعریف یک پسورد قوی، امکان دسترسی هکرها به مودم را کاهش می‌دهید.

وقتی بدون اطلاع شما کسی از اینترنت شما استفاده کند، سرعت اینترنت شما کاهش پیدا می‌کند. شما با استفاده از نرم‌افزار “Who’s On My Wifi” می‌توانید متوجه شوید که چه کسانی از مودم شما استفاده می‌کنند. در ادامه روش کار با نرم افزار Who’s  On My Wifi را برای شما توضیح می دهیم.

پیشنهاد امروز آموزشگاها برای شما

 

 

نرم‌افزار رایگان “Who’s On My Wifi” برای ویندوز است، شما با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید متوجه شوید که چه دستگاه‌هایی به شبکه شما متصل هستند. این نرم‌افزار آدرس آی‌پی، آدرس مک و نام دستگاه‌های متصل به شبکه شما را نمایش می‌دهد. این نرم‌افزار را می‌توانید به صورت رایگان دانلود کنید و پس از نصب آن، با انتخاب گزینه “Scan Now” می‌توانید کلیه دستگاه‌های متصل به مودم خود را شناسایی کنید.

در مک‌بوک‌ هم می‌توانید از برنامه “Who’s On My Wifi” استفاده کنید. این برنامه را می‌توانید به صورت رایگان دانلود کنید.

پیشنهاد آموزشگاها

برای پلتفرم‌های اندروید و “iOS” می‌توانید از اپلیکیشن “Who’s On My Wifi” استفاده کنید. این اپلیکیشن را می‌توانید به صورت رایگان دانلود کنید. این اپلیکیشن می‌تواند آدرس “IP” و مک آدرس و نام دستگاه‌های متصل به شبکه شما را نمایش دهد.

اگر شک دارید که کسی در حال استفاده از شبکه شماست، خیلی ساده از طریق نرم‌افزار Who Is On My Wifi می‌توانید آن را شناسایی کنید. اگر بعد از بررسی، به مورد مشکوکی رسیدید، در اسرع وقت پسورد مودم خود را تغییر دهید.

امیدواریم این مقاله آموزشگاها برای شما مفید باشد و بتوانید از امنیت شبکه وای فای و ترافیک مصرفی اینترنت خود اطمینان حاصل کنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

لطفا با کلیک روی ستاره ها به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیاز: ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید!

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *